Hotele na Krecie

hotel na Krecie

Hotele na Krecie – na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu

W tym artykule postaramy się doradzić jak wybrać dobry Hotel na Krecie w przypadku wyjazdu z biurem podróży. Na bazie naszego doświadczenia podpowiemy czym się kierować, czego unikać a na co zwrócić szczególną uwagę.

Gwiazdki
Gwiazdki czyli to co wszyscy biorą pod uwagę na początek. Jednak ilość przyznanych gwiazdek należy brać z przymrużeniem oka, bo są one zdecydowanie na wyrost w porównaniu do oczekiwanych przez Polaków standardów (patrz Egipt;-). 3 czy 3,5 Gwiazdki to tak naprawdę mocna dwójka :) i właśnie takiego standardu możecie się spodziewać. Nie ma co liczyć na zbyt wielką czystość czy urozmaicone menu. All inclusive również nie spełni wygórowanych oczekiwań. Naszym zdaniem takie hotele należy traktować jako dobra bazę wypadową dla osób chcących aktywnie spędzić urlop. Zaletą z pewnością jest cena. Na ogół cena takich hoteli waha się w przedziale od 1500 poza sezonem do 2800 w sezonie za osobę. Jeśli oczekujecie lepszego standardu (a większość czasu chcecie spędzić w hotelu przy basenie lub też na plaży sącząc przy tym drinki...) to poniżej 4 gwiazdek nie macie czego szukać.

Odległość od plaży
Niezależnie od standardu hotelu warto zwrócić uwagę na jego odległość od plaży. 400-500 metrów od plaży może oznaczać 1,5 kilometrowy spacer, ponieważ odległość będzie podana w linii prostej, niemożliwej do przejścia (zajętej przez inne hotele). Warto sprawdzić wybrany przez was hotel w google maps. Oczywiście najbardziej polecamy hotele leżące bezpośrednio przy plaży. Wtedy w przypadku All inclusive macie darmowy dostęp do leżaków i parasoli. W przypadkach kiedy hotel nie leży przy plaży często trzeba korzystać z plaż publicznych, gdzie leżaki i parasole są dodatkowo płatne.

Odległość od lotniska
Ważne przede wszystkim dla osób podróżujących z dziećmi. Weźcie poprawkę na to, że w podróży będziecie dłużej o czas dojazdu z lotniska do hotelu. Od momentu przekroczenia bram lotniska w Polsce jesteście w podróży już od 5 godzin. Dodatkowe 30 minut czekaliście na bagaż. Zastanówcie się czy kolejne 1,5 godziny jazdy autobusem jest dla was do zniesienia. Warto sprawdzić przy pomocy map np. google ile zajmuje droga z lotniska do hotelu. Dodatkowo, jeśli będziecie w hotelu na wschód od lotniska.. przekonacie się jak często lądują samoloty..

Wielkość hotelu
Im mniejszy hotel tym mniej basenów, mniej atrakcji na miejscu często brak All inclusive oraz animacji. Wiec jeśli chcesz spędzić urlop w spokoju (bez ciągłego bębnienia muzyki, tańców i krzyków dzieci...) wybierz raczej hotel posiadający do 50-60 pokoi.

Opinie w serwisach
Jak wiadomo należy traktować bardzo ostrożnie. To co podoba się jednym wcale nie musi innym. Absolutnie nie przemawiają do mnie wpisy „monotonne śniadania” czy „mało sympatyczna obsługa” bo na ogół miałem zupełnie odmienne wrażenia. Jednak, jeśli jest dużo wpisów o brudzie, insektach czy złym jedzeniu to cytując klasyka.. „wiedz że coś się dzieje” i raczej daruj sobie ten hotel.

Podsumowując: przy wyborze hotelu powinniście kierować się nie tylko jego ceną, ale również sposobem w jaki chcecie spędzić czas, odległością od plaży i lotniska. Jeśli całe dnie będziecie zwiedzać to chyba nie ma co przepłacać w All inclusive a za różnicę stać was będzie na wynajem samochodu na cały czas pobytu.