Zwiedzanie Krety

Kreta zwiedzanie

Zwiedzanie Krety

Spędzając czasy na Krecie możemy nie tylko opalać się na leżaku przy basenie hotelowym ;) Zachęcamy do aktywnego zwiedzania tej przepięknej greckiej wyspy, zachwycającej swoimi malowniczymi krajobrazami, życiem nocnym, pięknymi i czystymi plażami, ciekawymi miastami i wykopaliskami oraz sympatycznymi, pozytywnie nastawionymi mieszkańcami.


Jeśli masz ochotę zwiedzić Kretę możesz:

a) Skorzystać z oferty wycieczek fakultatywnych organizowanych przez polskie biuro podróży - jest to opcja najdroższa. Musisz brać pod uwagę to, że nie we wszystkie miejsca, w które chciałbyś (o których np. czytałeś wcześniej jako wartymi odwiedzenia) zostaniesz zawiezionym. Dodatkowo trzeba być zdyscyplinowanym i umieć podporządkować się do planu dnia zorganizowanego przez biuro. W takiej wycieczce zwykle jedzie się w miejsce, którego sami byśmy nie wybrali a z którym biuro podróży ma podpisaną umowę (wycieczka w to miejsce będzie po to, aby turyści zakupili tam pamiątki lub "lokalne" produkty w zawyżonych cenach). Zaletą takiej wycieczki jest, że przewodnik będzie przekazywać ciekawe informacje na temat danego miejsca na Krecie oraz jego historii w języku ojczystym, dodatkowo nie trzeba samemu organizować dnia, czytać przewodników, planować i przygotowywać się do wyprawy.

b) skorzystać z oferty wycieczek organizowanych przez lokalne biura podróży - są zdecydowanie tańsze niż wycieczki organizowane z biurem podróży. Zazwyczaj taki przewodnik mówi ciekawiej, z pasją i zaangażowaniem, więcej niż polski pilot. Wadą jest, że należy dobrze znać język angielski lub niemiecki, aby zrozumieć przewodnika. Również trzeba być zdyscyplinowanym i podporządkować się planowi odgórnie narzuconemu.

c) wypożyczyć samochód bądź skorzystać z komunikacji miejskiej i zwiedzać na własną rękę - opcja, którą polecamy. Sam możesz organizować sobie dzień, zmieniać go w zależności od nastroju, potrzeb. Możesz wtedy np. wczuć się w rytm dnia Kreteńczyków i jak oni przeżyć czas bezstresowo, nie martwiąc się upływającym czasem, rozkoszować się urlopem. Większość wypożyczalni samochodów daje gratis mapkę Krety z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi. Dodatkowo można wyszukać w internecie miejsca warte obejrzenia.
My polecamy zwiedzić na Krecie choć część z opisanych i oznaczonych na poniższej mapie Krety plaż, miast, atrakcji turystycznych.

Pokaż ZwiedzamyKrete.pl na większej mapie

Zwiedzanie muzeów i wykopalisk

Jeżeli planuje się zwiedzanie muzeów i stanowisk archeologicznych należy pamiętać, że większość z nich zazwyczaj czynna jest w godzinach 9.00-14.00 od wtorku do niedzieli (choć i wybranie się w takich godzinach nie gwarantuje sukcesu: kilkakrotnie zdarzyło się, że mimo iż teoretycznie muzeum czy wykopaliska powinny były być czynne a były zamknięte).Polecamy zapoznanie się z tematem:

10 miejsc wartych zwiedzenia na KrecieZwiedzając Kretę koniecznie trzeba wybrać się do restauracji poza hotelem, aby skosztować wyśmienitej greckiej kuchni.
Decydując się na wypożyczenie samochodu warto zwrócić uwagę na:
-cena za dobę
-czy jest doliczana dodatkowa opłata za każdy przejechany kilometr
-czy w cenie jest ubezpieczenie
Prowadząc samochód należy przestrzegać greckich przepisów ruchu drogowego
Samochód zwraca się zatankowany do takiego samego poziomu z jakim otrzymało.

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć