Przewodniki

Przewodniki po Krecie

Przewodniki po Krecie

W księgarniach obecnie jest bardzo duży wybór przewodników turystycznych i map. Wiele osób przed zakupem zastanawia się, który będzie dobrym przewodnikiem po kreteńskich atrakcjach turystycznych (miastach, plażach, kościołach, wykopaliskach, muzeach i innych wartych zobaczenia miejscach) a nie tylko reklamą hoteli, apartamentów, restauracji, tawern (a takich "przewodników" pojawia się coraz więcej na półkach księgarń).

Naszym ulubionym przewodnikiem jest Kreta wydawnictwa Baedeker (korzystamy z wydania z 2007 roku).
Do 300 stronicowego przewodnika była dołączona dosyć dokładna mapa.
Jest do dobry przewodnik dla kogoś kto by chciał wiedzieć wszystko: od historii Krety, fauny i flory, poprzez informacje praktyczne jak np. obyczaje i zwyczaje, pogoda, telefony alarmowe czy bazę noclegową do przykładów wycieczek i opisu wielu atrakcji turystycznych (mam wrażenie, że jest to przewodnik z najobszerniejszym opisem największej ilości miejsc). Często w tym przewodniku znajduję krótkie opisy miejscowości, o których w internecie nie mogę nic odnaleźć. Wg mnie dodatkową zaletą jest, że przy wykopaliskach są poglądowe mapy stanowisk archeologicznych wraz z opisem co, w której części obecnych ruin kiedyś się znajdowało lub jaką pełniło funkcję.

Oprócz mapy z przewodnika "Kreta" Baedeker zwiedzając Kretę używamy mapy, którą otrzymujemy gratis wynajmując samochód (może nie są to najdokładniejsze mapy, ale i tak się przydają i umożliwiają dojazd do interesującej nas miejscowości)