Plaże

Plaże na Krecie

Plaże

Turyści wybierają na wczasy Kretę ze względu na gwarancję słonecznej pogody, piękne widoki oraz malownicze plaże. Co można robić nad morzem będąc na Krecie? To co na większości plaż ;) O poranku polecam bieganie wzdłuż wybrzeża. Potem można rozłożyć się na leżaku bądź ręczniku i poopalać. W międzyczasie dla lekkiej ochłody polecam popływać bądź chociaż popluskać się w wodzie przy brzegu. Woda w Morzu Śródziemnym jest zasolona, dzięki czemu łatwiej utrzymać się na powierzchni (przy okazji sól morska pomaga w kuracji antycellulitowej :)). Należy pamiętać o tym, że promienie słoneczne opalają również w cieniu (słońce odbija się m.in. od wody, roślin), więc zawsze na Krecie należy używać olejków do opalania (o większym filtrze niż te, których używamy w Polsce). Jeśli chcemy wrócić z pięknym kolorem opalenizny to po każdej kąpieli w morzu lub basenie należy nałożyć kolejną warstwę olejku. Należy pamiętać o uzupełnianiu płynów, by nie dopuścić do odwodnienia w trakcie plażowania (osobiście polecam wodę lub sok pomarańczowy świeżo wyciskany, a reszta napojów według uznania ;)).
Na Krecie warto urządzić sobie sesję zdjęciową w bajkowym plenerze. Jeśli jest taka możliwość to należy założyć na obiektyw filtr UV w celu uzyskania żywszych kolorów (nieprzepalonych). Najlepsze światło do zdjęć będzie o poranku bądź w godzinach popołudniowych (po godzinie 17).

Wybierając plażę warto zwrócić uwagę na to, czy będzie ona piaszczysta, żwirowa czy kamienista. Plaże są bezpłatne, koszt wypożyczenia na Krecie zestawu: 2 leżaków i parasola to ok 5-10 euro. W przypadku kąpieli w Morzu Śródziemnym polecam zakładać obuwie do wody ze względu na mieszkańców morza m.in. jeżowce. Warto z Polski przywieść olejki do opalania, ponieważ na Krecie są dużo droższe.

Wzdłuż całego wybrzeża Krety rozciągają się urocze plaże. Przez nas zwiedzone i opisane to:
Almyros
Ammoudara
Balos
Chrissi
Elafonisi
Falasarna
Kserokambos
Matala
Plaża nudystów
Skinaria
Triopetra
Wai

Zapraszamy również do Galerii plaż Kreteńskich